Wejherowianie tradycyjnie uczcili Święto Niepodległości udziałem w uroczystym Apelu Pamięci z udziałem wojska, który 9 listopada odbył się na Skwerze im. Papieża Jana Pawła II oraz w Mszy św. za Ojczyznę.
Po złożeniu meldunku dowódcy Centrum Wsparcia Teleinformatycznego kmdr. Romanowi Kreftowi i wciągnięciu flagi państwowej na maszt wystąpienie okolicznościowe do mieszkańców wygłosił Krzysztof Hildebrandt, prezydent miasta Wejherowa. Przypominając 94. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę prezydent mówił, że ponad 120 lat na ten dzień czekali nasi pradziadowie, ze łzami w oczach modląc się do Boga „Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie”.
- Święto Niepodległości, to dzień odpowiedni, by poczuć dumę z tego, że jest się Polakiem żyjącym w wolnej Ojczyźnie. Obchody 11 listopada to nasz szacunek dla wielkich, często bezimiennych bohaterów. To nasz moralny obowiązek jako Polaków i jako ludzi szanujących wolność narodów. Bo dzisiejsze święto to symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, wiary i zwycięstwa. To święto wszystkich Polaków i zasługa całego narodu, zasługa Polaków Patriotów - mówił prezydent Krzysztof Hildebrandt. Prezydent naszego miasta powiedział że w zjednoczonej Europie tyle będziemy znaczyć, na ile potrafimy być odrębni i wnosić swój wkład w tworzenie wspólnego europejskiego domu. Bo w wizji Europy „zjednoczonej w różnorodności”, mieści się poszanowanie dla narodowych kultur i regionalnych tradycji.
Prezydent podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości, w tym Księdzu Prałatowi Tadeuszowi Reszce, Dowództwu Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej RP oraz Kompanii Honorowej i wszystkim żołnierzom, pocztom sztandarowym Radzie Kombatanckiej, braci rzemieślniczej, nauczycielom, harcerzom, mieszkańcom i młodzieży, dla której udział w uroczystości jest lekcja historii i patriotyzmu.
Jak zwykle duże wrażenie na zebranych wywarł Apel Pamięci prowadzony przez kpt. mar. Mariusza Jarosa zakończony salwą honorową w wykonaniu marynarzy wejherowskiej jednostki wojskowej, po której delegacje uczestniczące w uroczystości złożyły kwiaty przy Pomniku Wdzięczności.
Dalszy ciąg uroczystości miał miejsce w kolegiacie, gdzie Mszę św. za Ojczyznę odprawili księża pod przewodnictwem ks. prałata Tadeusza Reszki. Ciekawą lekcją historii i patriotyzmu było kazanie nowego kapelana wojskowego Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej.