Tradycyjnie przed Świętem Zmarłych przedstawiciele władz miasta Wejherowa, dowództw garnizonu Marynarki Wojennej oraz kombatanci złożyli kwiaty na mogiłach żołnierzy 1 Morskiego Pułku Strzelców z 1939 roku i ofiar Marszu Śmierci na Starym Cmentarzu, a także przed pomnikiem na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich.
Pamięć o żołnierzach i patriotach, którzy oddali życie za naszą wolność i niepodległość jest wyrazem szacunku i wdzięczności dla bohaterów ważnych wydarzeń w historii naszego kraju oraz pielęgnowaniem polskiej tradycji.
- Cmentarz przy ul. 3 Maja, to nasze Powązki Wejherowskie - mówi prezydent Krzysztof Hildebrandt. - Uważam, że osoby spoczywające na tym cmentarzu tworzyły historię Wejherowa, w tym tę historię najbardziej bolesną, związaną z II wojną światową oraz żołnierzami, którzy zginęli walcząc z okupantem. Są tu również groby znanych wejherowian, o których powinniśmy pamiętać, tym bardziej że w tradycji polskiej Święto Zmarłych jest bardzo zauważane i eksponowane. Pielęgnujemy z dumą pamięć o naszych przodkach, naszych rodzinach i naszych znajomych. Wszyscy to bardzo przeżywamy. Jest to element naszej tradycji. Uważam, że w związku ze Świętem Zmarłych, trzeba tu być.
Jak wyjaśnia inspektor Roman Górecki z WZNK sprawujący pieczę nad mogiłami patriotów na wejherowskim cmentarzu oprócz Kwatery Żołnierzy 1 Morskiego Pułku Strzelców oraz Kwatery Sztutowiaków znajduje się tutaj 11 grobów pojedynczych, którymi opiekuje się Urząd Miejski. Znajduje się tutaj również grób 3 nieznanych żołnierzy polskich, którzy zginęli na terenie Wejherowa a także jeden bezimienny grób polskiego żołnierza, którego podczas wojny znaleziono w polskim mundurze bez głowy.
W złożeniu kwiatów na wejherowskich cmentarzach wzięli udział: prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, zastępca prezydenta Piotr Bochiński, skarbnik miasta Arkadiusz Kraszkiewicz, przewodniczący Rady Miasta Bogdan Tokłowicz i komendant Straży Miejskiej Zenon Hinca.
Kwiaty składali też przedstawiciele dowództwa 18. Wojskowego Oddziału Gospodarczego i Batalionu Dowodzenia MW oraz przedstawiciele środowisk kombatanckich: Rady Kombatanckiej z prezesem Stanisławem Harasiukiem, Stowarzyszenia Sympatyków i Żołnierzy Jednostki MW w Wejherowie z prezesem Marianem Wilkiem i Stowarzyszenia Żołnierzy Wojska Polskiego z prezesem Janem Cichockim.