Misterium Wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, rozpoczynające się przy rondzie Pierwszych Osadników na Węźle Śmiechowo-Północ, wprowadziło mieszkańców Wejherowa w atmosferę Świąt Wielkanocnych. W ramach Niedzieli Palmowej miało miejsce również Archidiecezjalne Święto Młodych.
Po powitaniu przez Ks. Arcybiskupa zgromadzonych mieszkańców z palmami został uformowany pochód, który na czele z radiowozem Straży Miejskiej, orkiestry dętej, Jezusem na osiołku, biskupami, kapłanami oraz władzami miasta i powiatu, przemaszerował ulicami Patoka i Gryfa Pomorskiego pod nowobudowany kościół pw. Św. Karola Boromeusza, gdzie metropolita gdański ks. abp Sławoj Leszek Głódź przewodniczył Mszy św.
Uczestniczyli w niej biskupi pomocniczy Wiesław Szlachetka i Zbigniew Zieliński, kilkunastu kapłanów z dekanatu wejherowskiego z ks. prałatem Danielem Nowakiem na czele oraz grupa kleryków z Seminarium Duchowanego w Gdańsku, która odśpiewała Ewangelię wg Św. Łukasza o Sądzie Nad Chrystusem i Męce Pańskiej. W uroczystości uczestniczyli m.in. prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt i zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz
W swojej homilii ks. abp Sławoj Leszek Głódź powiedział, że w Niedzielę Palmową wierni gromadzą się, aby wraz z całym Kościołem, poprzez uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, wkroczyć w okres poprzedzający Święta Wielkiej Nocy. Podkreślił też, że dzisiaj Chrystus wjechał do Jerozolimy, aby umrzeć i zmartwychwstać. Wspominając to zbawcze wydarzenie zachęcił, by z głęboką wiarą pójść za Panem i w tajemnicy krzyża św. uczestniczyć w Jego zmartwychwstaniu i życiu.
Ks. Arcybiskup podkreślił, że w dzielnicy Wejherowa – Śmiechowie, w pobliżu nowych dzielnic, gdzie zamieszkuje dużo młodych rodzin, powstaje nowa świątynia, która jako nowa budowla będzie najpiękniejsza między Szczecinem a Elblągiem. Zaznaczył, że Niedziela Palmowa to ważny dzień dla młodego Kościoła. Nawiązał przy tym do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, zapoczątkowanych przez św. Jana Pawła II i przypomniał, że w 2016 roku Archidiecezja Gdańska przyjęła ponad 5 tys. pielgrzymów z różnych krajów. Zaś w tym roku podczas kolejnego spotkania młodych w Panamie uczestniczyła grupa młodych polskich pielgrzymów, w tym żeglarzy odbywających rejs dookoła świata na Darze Młodzieży. Metropolita wspominał również o błogosławionych męczennikach gdańskich i ofiarach ludobójstwa w Piaśnicy.
- Chociaż od lasów piaśnickich dzieli nas kilkanaście kilometrów, nie milkną echa strzałów, które rozbrzmiewały tu w czasie II wojny światowej. A jeśli wejdziemy w te lasy to zobaczymy jeszcze pnie sosen okaleczone ogniem, tam bowiem palono zabitych – przypomniał metropolita.
Jak powiedział proboszcz ks. Piotr Lemańczyk Parafia pw. Św. Karola Boromeusza w Wejherowie istnieje od 2011 roku. Nowobudowany kościół w stylu neobarokowym jest na etapie stanu surowego. Wysokość wieży kościoła z krzyżem liczy około40 metrów, zaś powierzchnia świątyni – ok. 1000 metrówkwadratowych.
Archidiecezjalne Święto Młodych odbywające się pod hasłem: "Otwórzcie drzwi Chrystusowi. Jesteśmy budowlą żywych kamieni" przygotowała Parafia pw. Św. Karola Boromeusza. Misterium zorganizowała tradycyjnie grupa Misterników Kaszubskich przy współpracy z Wejherowskim Centrum Kultury pod kierunkiem Wojciecha Robakowskiego Po Mszy św. odbył się koncert ewangelizacyjny. Przy kościele posadzono również 20 młodych drzewek - dębów.