Znakomicie przebiegła tegoroczna akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wejherowie. Wolontariusze działający przy 111 Sztabie WOŚP przy Wejherowskim Centrum Kultury zebrali rekordową kwotę 70 245, 83 zł plus waluty obce.
Od godzin porannych na ulicach Wejherowa spacerowali wolontariusze z oznakowanymi puszkami WOŚP zbierając datki. W południe wśród wolontariuszy pojawili się przedstawiciele władz miasta: zastępca prezydenta Piotr Bochiński, przewodniczący Rady Miasta Bogdan Tokłowicz i skarbnik miasta Arkadiusz Kraszkiewicz, którzy podczas rozmów z wolontariuszami wrzucali do puszek datki.
- Każda akcja, która ma na celu dobro społeczne, jest godna poparcia. Zbieranie środków finansowych na zakup sprzętu medycznego dla służby zdrowia, to bardzo szczytny cel – mówi Bogdan Tokłowicz podkreślając, że rozwój techniczny w służbie zdrowia tak bardzo szybko postępuje, że praktycznie co 2-3 lata należałoby wymieniać aparaturę diagnostyczną i leczniczą, po to żeby skuteczniej ratować ludzkie zdrowie i życie.
- Cieszę się, że mieszkańcy Wejherowa angażują się w zbiórkę społeczną środków finansowych. Oby jak najwięcej udało się zebrać pieniędzy i jak najwięcej zakupić najnowszego sprzętu technicznego dla służby zdrowia – dodaje Bogdan Tokłowicz.
O przebiegu akcji chętnie wypowiadali się wolontariusze.
- Lubię zbierać datki, zarówno dla tych najmłodszych, jak i tych najstarszych. Czynię to z potrzeby serca – podkreśla Joanna Baranowska.
- Jako Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych Pułk Czarnieckiego bierzemy udział w tej akcji juz po raz trzeci. Mieszkamy w Wejherowie i chcemy pomagać w zbiórce na rzecz mieszkańców. Myślę, że jest to szczytny cel i warto kwestować – mówi Krzysztof Zdunkowski, lider stowarzyszenia.
- Jesteśmy uczniami Zespołu Szkół nr 1 w Redzie z tzw. „mundurówki” i chętnie uczestniczymy w rekonstrukcjach wojskowych. Mamy swój sprzęt i mundury historyczne. Tutaj występujemy w mundurach polowych armii amerykańskiej. Do akcji WOŚP przystąpiliśmy bardzo chętnie – mówią Patryk Daczek i Konrad Kleina, który jest także członkiem Stowarzyszenia Militarnych Trójmiasto.
Jak informuje koordynator akcji Sebastian w tym roku razem z Wejherowem datki zbierało również Luzino i Bojano, a wejherowscy wolontariusze pojawili się też w Bolszewie. Tradycyjnie w Filharmonii Kaszubskiej odbywały się występy artystyczne wraz z aukcją. M.in. dla publiczności wystąpił zespół „Fosfor”.
- Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, redakcji internetowej naszego sztabu, obsłudze sztabu, rodzicom i opiekunom wolontariuszy, wszystkim wykonawcom i niesamowitej obsłudze technicznej oraz działaczom Małe Trójmiasto Biega za pomoc i organizację Biegu Policz się z cukrzycą. Dziękujemy też Policji za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem a mediom za cudowną wyrozumiałość i relacje – mówi Sebastian Niewola.