12 maja do walki o puchar III edycji regat TrójCup stanęły załogi jachtów: Gdynia, Sopot, Gdańsk, Reda, Rumia, Wejherowo.
Wejherowo reprezentowała załoga w składzie: sternik Krzysztof Mączkowiak, Leszek Glaza, Krzysztof Gajewski, Dariusz Kreft, Jacek Sosiński, Michał Wysocki, Marcin Fedoruk. Obsługę techniczną i nadzór sprawował kpt. Tomasz Golecki z Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej.
W latach 2010–2011 dwukrotnie tryumfowało Wejherowo. Tym razem pojedynek okazał się bardziej zacięty…
Warunki pogodowe były dość wymagające, jak dla tego typu jednostek. Siła wiatru osiągnęła 4–6 w skali Beauforta. Z tego powodu organizatorzy odwołali pływanie na genakerach, a groty zostały zrefowane. Po nawrocie, czyli w drodze z Gdańska do Gdyni, załogi musiały stawić czoła uderzeniom szkwałów. Na falach pojawiły się grzywy. Odczuwalna temperatura powietrza nie przekraczała 8 stopni Celsjusza.
Po trwającym ponad 4 godziny wyścigu uczestnicy regat spotkali się na tarasie klubu Kotwica, gdzie zakończyła się część oficjalna. Zmęczeni, ale szczęśliwi żeglarze zasiedli do stołów. Popołudnie upłynęło na przyjacielskich gawędach i wspólnym śpiewaniu szant.
Gromkimi brawami nagrodzono Rumię, która ukończyła regaty mimo strat w olinowaniu. Wyczyn tym większy, że załoga Rumi składała się tylko z czterech osób i była najmniejszą załogą spośród wszystkich jachtów.
Puchar przechodni trafił w ręce zwycięskiej załogi Sopotu. Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco: I miejsce – Sopot, II – Gdynia, III – Wejherowo, IV – Gdańsk, V – Reda, VI – Rumia.
Pomysłodawcą regat jest Leszek Glaza, prezes Stowarzyszenia Gmin „Małe Trójmiasto Kaszubskie”, który organizuje wyścigi wespół z Ośrodkiem Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej w Gdyni.