W Wodnych Ogrodach odbyło się spotkanie literackie z wejherowską poetką Małgorzatą Borzeszkowską, które poprowadził redzki poeta i satyryk Tadeusz Buraczewski.
Lektor przedstawił sylwetkę i twórczość bohaterki spotkania informując, że choć pochodzi z Gdańska, mieszka w Wejherowie i pracuje w Lęborku, gdzie uczy historii i języka angielskiego. Małgorzata Borzeszkowska pisaniem wierszy zajmuje się od ponad 20 lat. Jest autorką kilku tomików poezji, w tym „U Bramy”, „Wpisani w pejzaż”, „Z pograniczy ciszy i światła” i „Las Schrödingera”. Była wielokrotnie nagradzana lub wyróżniana w wielu konkursach poetyckich, m.in. im. Stryjewskiego, Kulki, German, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Kajki i Wejherowskim Konkursie Literackim „Powiew Weny”, gdzie dwukrotnie była laureatką I nagrody w kategorii poezji.| Jej utwory ukazywały się też w almanachach pokonkursowych i były tłumaczone na kilka języków m.in. angielski, włoski, węgierski, bułgarski a nawet chiński. Poetka jest członkinią Stowarzyszenia Autorów Polskich i Gdańskiego Klubu Poetów. Współpracuje z międzynarodowym gronem poetów zrzeszonych wokół projektu Litteratuer. Od kilku lat jest również jurorką konkursu im. Stryjewskiego w Lęborku.
W trakcie spotkania rozmawiano o jej twórczości skupiając uwagę na ostatnich dwóch zbiorach wierszy tj. „Z pograniczy ciszy i światła” i „Las Schrödingera”. W pierwszym z nich poetka odnosi się do przeszłości dotykając atmosfery polsko-niemieckiego pogranicza z okresu przedwojnia i II wojny światowej, a także piękna Podlasia. Natomiast w „Lesie Schrödingera” skupia się na szeptach natury zachwycającej aromatami, barwami i grą świateł w różnych porach roku. Natura w w jej poezji „otula wilgotną kołdrą mchu”, „przedwiosennym wiatrem” i pachnie „snem, igliwiem i żywicą”.
Pani Małgorzata odpowiadała na liczne pytania uczestników spotkania m.in. nad czym pracuje, a także o jej plany literackie na przyszłość. Otrzymała gorące brawa za swoją twórczość i aktywny udział w spotkaniu.
Jak mówiono po spotkaniu wiersze Małgorzaty Borzeszkowskiej, to liryka dojrzała i ukształtowana, bogata w psychologiczne skojarzenia i refleksje, wrażliwa na piękno przyrody i wnikliwe obrazy współczesnej rzeczywistości.