Kabaretowy spektakl charytatywny „W srebrną nitkę zaplątani” rozbawił do łez publiczność zebraną w auli Gimnazjum nr 1. Teksty Tadeusza Boy-Żeleńskiego, w wyjątkowej interpretacji słuchaczy Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, stały się barwną, taneczną i muzyczną pochwałą wieku dojrzałego.
Wstępem do spektaklu był tytułowy utwór „Słówka”, który, odczytany przez przewodniczącego Rady Miasta Wejherowa Bogdana Tokłowicza, stał się wprowadzeniem w niedopowiedziany (senny może) charakter wizji głównego bohatera. Uniwersalny charakter "Słówek" i innych utworów satyrycznych Tadeusza Boy-Żeleńskiego sprawia, że bawią się nimi już kolejne pokolenia.
- Wszystko zaczęło się od zajęć z teatrologii prowadzonych na Uniwersytecie Trzeciego Wieku – mówiła we wstępie do spektaklu Danuta Balcerowicz – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, która była organizatorem całego projektu. - W tym roku akademickim zajęcia dotyczyły m.in. teatru Młodej Polski, stąd przy poszukiwaniu tekstów do sztuki, wybór padł na Tadeusza Boya-Żeleńskiego.
Wyjątkowym walorem spektaklu była oprawa muzyczna opracowana i wykonywana na żywo przez Rafała Rompcę i Leszka Boliboka z zespołu Fucus. Muzycy przygotowali nie tylko znane szlagiery z klimatu międzywojennego, ale i piosenki Boya-Żeleńskiego w zupełnie nowej aranżacji. O tym, że „życie jest pięknie, życie ma swój wdzięk!” widzowie nucili jeszcze długo po opuszczeniu auli Gimnazjum nr 1.
Dodatkowego wymiaru całemu przedsięwzięciu dodaje fakt, że był on tradycyjnym już, włączeniem się Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie w obchody Międzynarodowego Dnia Chorego. Dochód z biletów w całości przekazany został na wejherowskie Hospicjum pw. Św. Judy Tadeusza. Wielkość zebranej kwoty poznamy po przeliczeniu przez wolontariuszy zawartości wszystkich puszek. Tym samym aktorzy walcząc z własnymi słabościami, zrobili coś wyjątkowego nie tylko dla siebie, ale i dla innych - tych szczególnie potrzebujących. Nie ma lepszego dowodu na zasadność i wyjątkowość ich teatralnych zmagań.
- Twórcy spektaklu wydobyli z nas pokłady energii i jakichś niewiarygodnych dla nas zdolności, o których nawet nie mieliśmy pojęcia – mówiły po spektaklu aktorki.
Współorganizatorem piątkowego spektaklu był Wejherowski Uniwersytet Trzeciego Wieku przy pomocy Gimnazjum nr 1 w Wejherowie oraz Wejherowskiego Centrum Kultury. Na scenie wystąpili słuchacze WUTW : Wanda Kantecka, Bożena Krywald, Krystyna Laskowska, Teresa Malinowska, Alina Mazurkiewicz-Sychowska, Beata Myszka, Celina Niebylska, Krystyna Szkudlarek, Marzena Wilk, Bogna Zubrzycka, Kazimierz Wójcik oraz przewodniczący Rady Miasta Wejherowa Bogdan Tokłowicz. Oprócz Eweliny Magdziarczyk-Plebanek, która zajęła się scenariuszem i reżyserią, spektakl stworzyły: Józefina Opczyńska, odpowiedzialna za choreografię oraz Aleksandra Lis, która przygotowała kostiumy i scenografię.
Jak ifnormuje Ewelina Magdziarczyk-Plebanek udało się zebrać 3280 zł ze sprzedaży biletów oraz aukcji charytatywnej podczas spektaklu "W srebrną nitkę zaplatani".