Film "Pan Werner" wyreżyserowany przez mieszkańców Wejherowa - Wandę Dittrich i Mariusza Wirskiego (trzecim twórcą jest Mateusz Koldun z Gdańska) został zakwalifikowany do katalogu międzynarodowych targów kina krótkometrażowego Short Film Corner na jednej z najważniejszych imprez filmowych na świecie, na Festiwalu w Cannes. Film opowiada losy byłego więźnia obozu KL Stutthof, ocalałego z Marszu Śmierci, obecnie 96-letniego Wernera Feliksa Rzeźnikowskiego, mieszkańca Kościerzyny.
Grupa działa głównie w Wejherowie i w Gdańsku. Dwa filmy krótkometrażowe, realizowane przez Mariusza Wirskiego (o filmowej pasji młodego wejherowianina pisaliśmy już w „Pulsie” kilka lat temu) m.in. we współpracy z Wandą Dittrich, zatytułowane „45-39” oraz „Pan Werner” jako jedyne polskie filmy dostały się do międzynarodowego projektu Shoah Film Collection.
Drugi z wymienionych obrazów stanowi krótszą wersję projektu dokumentalnego pod tym samym tytułem. Pierwsza projekcja pełnej wersji filmu o Wernerze Feliksie Rzeźnikowskim, byłym więźniu obozu koncentracyjnego w Sztutowie, członku Szarych Szeregów, ocalałym z Marszu Śmierci (reż. Wanda Dittrich, Mateusz Koldun,
Mariusz Wirski, 17 min., 2016) miała miejsce na 3. Festiwalu Shalom Polin, który odbył się na Uniwersytecie Gdańskim. Gratulujemy sukcesów!