Uczennice Gimnazjum Społecznego w Wejherowie przygotowały wystawę fotograficzną w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, dzięki której możemy zobaczyć Wejherowo, jakiego nie mieliśmy okazji poznać.„Wejherowo wczoraj i dziś” przedstawia zapomniane domy, zaułki i ulice. Starsi wejherowianie poszukują na starych zdjęciach i widokówkach śladów ze swojej młodości oraz dzieciństwa, młodzi natomiast porównują dawne Wejherowo ze współczesnym.
Dominika Przybylska, Agnieszka Żur, Paulina Kluk, Zuzanna Gębarowska, Anna Bałachowska, Angelika Bertrandt, Joanna Białk, Agata Grzymała, Alicja Ławrynowicz i Cyntia Zygmuntowicz przygotowały wspólnie z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie wystawę fotograficzną zabierająca nas w podróż sentymentalną po starym Wejherowie. Na wystawie można obejrzeć zbiór szklanych negatywów Augustyna Siemensa z przełomu XIX/XX wieku, jak i zakupiony niedawno zbiór negatywów z lat 1950-1990, których autorem jest Janusz Uklejewski.
- Ten ciekawy pomysł młodzieży pokazuje Wejherowo z jego zabytkową architekturą, uroczymi uliczkami i budynkami utrwalonymi przez fotografów dziesiątki lat temu – mówi Jacek Thiel, zastępca kierownika Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego w Wejherowie. – Przygotowujemy w Ratuszu stałą ekspozycję poświęconą naszemu miastu głównie z początku XX wieku i okresu międzywojennego. Jestem przekonany, że będzie to kolejna sala tradycji i historii miasta ciesząca się tak ogromną popularnością wśród odwiedzającej nas młodzieży szkolnej, mieszkańców i turystów. Będzie można tu obejrzeć historię miasta zawartą na zdjęciach, widokówkach i innych pamiątkach.
Artystycznie w „Elektryku”Uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Społecznego przygotowali w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie (dawny „elektryk”) imprezę artystyczną. Jej częścią był spektakl „Ludzie z jednego miasteczka”, który powstał na podstawie autorskiego scenariusza Anny Sobczak i Alicji Skolimowskiej. Przedstawieniu towarzyszyły wystawy przygotowane przez nauczycieli i uczniów: „Dziecko w starej fotografii”, „Przedwojenne miasteczka”, „Pracownia literata czyli dusze przedmiotów” oraz wystawa prac Grzegorza Bemke – ucznia szóstej klasy Podstawowej Szkoły Społecznej. Ich celem było przywołanie klimatu przedwojennych miasteczek i jednocześnie sięgnięcie po rodzinne pamiątki, fotografie i wspomnienia. Zobacz galerię zdjęć