Uruchomieniem karuzeli i świątecznej kolejki rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy w Wejherowie. To jedna z najpopularniejszych miejskich imprez, która wprowadza wejherowian i gości w magiczną atmosferę świąt. Z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Jarmark potrwa do 23 grudnia.
Jarmark Bożonarodzeniowy, który został otwarty na wejherowskim rynku, przyciąga wejherowian i gości zapachami, aromatami, świątecznymi niespodziankami i atrakcjami. Stoiska czynne są od godz. 11 do godz. 18 w dni powszednie, a w soboty i niedziele do godz. 19. W tym roku atrakcją jest karuzela wenecka oraz kolejka świąteczna, które czynne są codziennie od 11 do 18, a w soboty i niedziele do 19.
- Już po raz szósty na wejherowskim rynku zagościł Jarmark Bożonarodzeniowy, który wprowadza nas w świąteczny klimat – powiedziała Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa podczas otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego. - Na mieszkańców Wejherowa i gości czeka już wiele świątecznych niespodzianek i atrakcji. Zapraszam do uczestnictwa w Jarmarku i wspólnego przeżywania tego pięknego czasu!
Przedświąteczna atmosfera
Jarmark Bożonarodzeniowy, jak zwykle cieszy się ogromnym zainteresowaniem wejherowian.
- Czujemy już przedświąteczną atmosferą, a to wszystko za sprawą Jarmarku – mówi Katarzyna Zabielska, mieszkanka Wejherowa. - Jest bardzo ładnie, dużo oryginalnych rzeczy. Każdego roku z niecierpliwością czekam na ten Jarmark, zaopatruję się w przyprawy, miód, orzechy i oczywiście prezenty dla najbliższych.
Na Jarmarku Bożonarodzeniowym gości moc pyszności. Na świątecznych stoiskach znajdują się słodkie pierniki i inne świąteczne wypieki, oraz pieczywo, potrawy wigilijne, przetwory owocowe, sery, miody, dżemy, soki i syropy. Są wędliny, ryby wędzone i świeże, zioła, bakalie i pieczywa. Rozgrzać się można korzennym grzańcem, cytrusową herbatą czy tradycyjnym czerwonym barszczem.
Jarmark Bożonarodzeniowy to także niepowtarzalna okazja by kupić dla najbliższych świąteczne prezenty. Jest w czym wybierać! Ręcznie wykonane stroiki i bombki, świeczniki, lampki, ceramika, ale też obrusy świąteczne, czapki, szaliki, koszyki, torby.
W weekendy atrakcje dla dzieci
W weekendy przedświąteczne przygotowano szereg atrakcji dla najmłodszych – warsztaty, pokazy, konkursy i zabawy.
W sobotę, 15 grudnia o godz. 11 św. Mikołaj wjedzie na plac przystrojonym wózku, z brzęczącymi dzwoneczkami ciągnięty przez zaprzęg psów Alaskan Husky w asyście dwóch Śnieżynek. Ok. godz. 15 psi zaprzęg Świętego Mikołaja odjeżdża z Placu Wejhera.
W niedzielę, 16 grudnia o godz. 12 na Placu Wejhera przygotowano blok programowy dla dzieci „Gwiazdkowe Niespodzianki”. W programie dwa pokazy iluzji po 20 minut - jeden pokaz to iluzja kontaktowa, a drugi pokaz pod hasłem „Jak Pan to robi”). Odbędą się dwa bloki konkursów interaktywnych np. sztafeta ze śledziem, gonimy Mikołaja, przeciąganie liny i inne. Będą 3 stanowiska, które zawsze cieszą się dużym powodzeniem: stanowisko malowania twarzy, modelowania balonów oraz brokatowych tatuaży. Zakończenie bloku zabaw ok. godz. 15.
W sobotę 22 grudnia o godz. 12 na Placu Wejhera grupa „Mosaic” przygotuje animacje ruchowe z udziałem elfów, w tym: świąteczne pakowanie prezentów na czas, budowanie gigantycznego łańcucha z balonów itp. Zakończenie bloku zabaw ok. godz. 15.30
W niedzielę 23 grudnia o godz. 11 na wejherowski plac wjedzie psi zaprzęg złożony. W programie pokazy budowania psiego zaprzęgu, pokazy zaprzęgu w ruchu, pokaz pracy lidera w zaprzęgu. Przejażdżki psim zaprzęgiem w saniach ze św. Mikołajem wokół Placu. Podczas przejażdżki Mikołaj opowiadać będzie dzieciom baśnie z dalekiej Północy. Jeśli do sań wsiądą dorośli – Mikołaj będzie opowiadać o życiu na dalekiej Północy i psich zaprzęgach.
Nagrody w konkursie na najładniejszą ozdobę choinkową
Podczas otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego Święty Mikołaj wręczył nagrody w konkursie na najładniejszą ozdobę choinkową dla dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych i ośrodków szkolno-wychowawczych w Wejherowie.
Przypomnijmy, że w tym roku na konkurs wpłynęło ponad 150 ozdób, a oceny prac dokonała komisja w składzie: Teresa Patsidis (przewodnicząca), Izabela Barzowska, Danuta Komosińska i Joanna Boyke.