Prace wejherowskich hafciarek z Klubu ,,Tulipan” wejherowskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego znajdują się na wystawie ,,Barwy pomorskiej tradycji Haft Kaszubski” w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku.
Na wystawie w Centrum św. Jana w Gdańsku, przy ul. Świętojańskiej 50 prezentowane są najlepsze prace 21. Konkursu Haftu Kaszubskiego, zrealizowanego przez Gminny Dom Kultury w Lini w 2016 roku. Pomysłodawcą i bezpośrednim realizatorem wszystkich edycji konkursu jest Edmund Szymikowski, który otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego za wielkie zaangażowanie w szerzenie kultury kaszubskiej.
Prace prezentowane w Centrum św. Jana, zostały wyróżnione za właściwą kolorystykę elementów haftu i doskonałość techniczną oraz misję nieustannego krzewienia piękna sztuki hafciarskiej. Wyróżnione hafciarki z wejherowskiego Klubu Tulpa” to: Teresa Dembowska, Teresa Domnik, Mirosława Dargacz, Wanda Mironkiewicz, Barbara Joedtke-Walaszkowska i Ludwika Wesserling.
Organizatorami wystawy są: Nadbałtyckie Centrum Kultury, Gminny Dom Kultury w Lini, Muzeum Narodowe w Gdańsku.
Haft – uważany czasem za swoisty znak i emblemat regionu – pozostaje od lat dominującą dziedziną sztuki Kaszub. Liczne grono hafciarek i hafciarzy skupiają koła i kluby, są też pracujący indywidualnie. Dzięki umiejętnemu szkoleniu i propagowaniu haftu, sztuka ta przenikała na cały teren Kaszub. Z biegiem czasu wyodrębniły się „szkoły” haftu kaszubskiego, różniące się między sobą zasadami kompozycji, nieco odmiennymi motywami i akcentami kolorystycznymi. W okresie międzywojennym powstał ośrodek żukowski i pucki, w latach pięćdziesiątych – wejherowski, nieco później ważne ośrodki haftu w Tucholi i Chojnicach. Najnowszą odmianą jest wzornictwo słupskie.