Studenci Politechniki Gdańskiej opracowali koncepcję zagospodarowania wód opadowych
w Wejherowie. Inspiracje i propozycje przyszłych inżynierów dotyczące kształtowania infrastruktury i rozwiązań technologicznych ocenili wejherowscy urzędnicy.
Pod koniec czerwca br. pracownicy Urzędu Miejskiego w Wejherowie zapoznali się i ocenili prace zaliczeniowe grupy młodych inżynierów, studiujących obecnie na magisterskich studiach uzupełniających Politechniki Gdańskiej - Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska, kierunek Inżynieria Środowiska. W ramach przedmiotu „Inżynieria miast odpornych na zmiany klimatu” opracowali oni koncepcję zagospodarowania terenów w mieście, w szczególności w zakresie zagospodarowania wód opadowych. Było to bardzo inspirujące spotkanie, gdyż młodzi inżynierowie-studenci wykazali się dużą kreatywnością oraz zaangażowaniem w temat.
KLIMATycznie w Wejherowie
Wejherowo, realizując wizję miasta przyjaznego dla mieszkańców, dąży do wykorzystywania nowoczesnego podejścia do urbanistycznego planowania tzw. miast wrażliwych na wodę i stara się wykorzystywać jak najbardziej naturalne rozwiązania technologiczne. Władze miasta analizują możliwości zrealizowania pomysłów młodych inżynierów, które zostaną wkrótce zaprezentowane mieszkańcom.
Współpraca z Politechniką Gdańską
Ze strony Politechniki Gdańskiej w spotkaniu wraz ze studentami uczestniczyli dr inż. Arkadiusz Ostojski, prof. PG - Prodziekan ds. organizacji studiów w Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska, dr inż. arch. Dominika Wróblewska, prof. PG - Kierownik katedry w Katedrze Geodezji, prof. dr hab. inż. Magdalena Gajewska - Profesor w Katedrze Technologii w Inżynierii Środowiska, dr inż. Magdalena Kasprzyk - adiunkt, specjalista inżynieryjno-techniczny w Katedrze Technologii w Inżynierii Środowiska.
O projekcie pisaliśmy już wcześniej: