W Niepublicznej Szkole Rzemiosł w Wejherowie w spotkaniu wigilijnym wzięli udział przedsiębiorcy i rzemieślnicy Powiatowego Cechu Rzemiosł, Małych i Średnich Przedsiębiorstw ZP. Spotkanie uświetnił pięknymi kolędami Wejherowski Chór Mieszany „Camerata Musicale” dyrygowany przez Aleksandrę Janus.
Zaproszonych gości i osoby stowarzyszone powitał starszy cechu Brunon Gajewski. Przybyli przedstawiciele władz miasta - prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, zastępca prezydenta Bogdan Tokłowicz, skarbnik miasta Arkadiusz Kraszkiewicz oraz sekretarz powiatu Marek Panek.
Wybór miejsca spotkania opłatkowego cechu nie był przypadkowy, bowiem Niepubliczna Szkoła Rzemiosł jest przecież wspólnym dziełem wejherowskich przedsiębiorców i rzemieślników zrzeszonych w Powiatowym Cechu Rzemiosł, Małych i Średnich Przedsiębiorstw ZP. W tejże szkole pobierają naukę uczniowie, którzy w większości po jej ukończeniu zostaną pracownikami wejherowskich zakładów usługowych i firm.
Podczas spotkania kapelan rzemieślników ks. prałat Tadeusz Reszka mówił o pięknie śpiewanych kolęd i szczególnym charakterze polskiej tradycji wigilijnej, której zazdroszczą nam inne ludy i narody świata. Ksiądz powiedział także o symbolicznym znaczeniu chleba, potrzebie głoszenia dobrej nowiny, a także o znaczeniu prostych słów takich proszę, dziękuję, przepraszam, których czasem brakuje w zwykłej codzienności i kontaktach między ludźmi. Dodał też, że jak wyznawców hinduizmu odróżnia kropka na czole między oczami tak chrześcijan wyróżnia krzyż. Idąc tropem tej myśli ksiądz Tadeusz zaproponował, aby podczas składania życzeń wigilijnych oprócz dzielenia się opłatkiem czynić znak krzyża na czole osoby przyjmującej życzenia. Propozycja kapelana zyskała akceptację i podczas składania sobie życzeń wszyscy obdarzali się nie tylko opłatkiem, ale również znakiem krzyża.