Plac Parkour składa się z części betonowej i stalowej, co umożliwi wszechstronny i bezpieczny rozwój siły mięśniowej, gibkości i koordynacji ruchowej.
- Cieszę się, że dzieci i młodzież mogą już od dzisiaj z tego placu korzystać – powiedział otwierając boisko prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. – Pierwszym elementem powstającej na tym osiedlu inwestycji miejskiej jest właśnie wybudowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 Plac Parkour, który kosztował prawie 140 tys. zł.
Jak mówi Łukasz Milka, autor zwycięskiego projektu wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego, Plac Parkour to tor przeszkód pokonywany w najszybszy i najprostszy, a zarazem bezpieczny sposób podczas biegu.
- Złożyliśmy wniosek i ostatecznie udało nam się wygrać - mówi Łukasz Milka. - W stworzeniu projektu pomógł nam klub z Trójmiasta. W rezultacie powstał w tym miejscu dobrej jakości plac, który będzie służył dzieciom i młodzieży w uprawianiu tej dyscypliny. W 2013 roku powstał UKS Parkour Wejherowo. Jest to pierwsza i jedyna Akademia Parkour w powiecie wejherowskim.
– Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego obiektu – od etapu projektowania, przygotowania wniosku, a przede wszystkim oddali głos na projekt. Mam nadzieję, że mieszkańcy – zarówno dzieci, młodzież i dorośli będą zadowoleni i chętnie będą korzystali z obiektu – mówi Tomasz Groth, wejherowski radny.
Miłośnicy tego sportu przyznają, że marzyli o miejscu, w którym można trenować skoki.
– Według powszechnych opinii ten sport postrzegany jest jako bardzo niebezpieczny, jednak tak nie jest – mówi Mariusz. – Podczas treningów uczymy się, jak bezpiecznie pokonywać przeszkody. Pomagamy sobie wzajemnie i nie ma między nami niezdrowej rywalizacji.
Wykonawcą inwestycji była wejherowska spółka Zakład Usług Komunalnych.
W otwarciu placu wzięli udział m.in.: zastępcy prezydenta - Beata Rutkiewicz i Arkadiusz Kraszkiewicz, przedstawiciele wykonawcy oraz zawodnicy.